Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

“Virtuālais EGO” – sava tēla veidošana interneta vidē

Karjeras izglītībaKarjeras pasākumi

“Virtuālais EGO” – sava tēla veidošana interneta vidē

26. februārī notika karjeras izglītības pasākums “Virtuālais EGO” – sava tēla veidošana interneta vidē, kuru vadīja lektore Sandra Magrina.

Personīgais tēls – nākotnes kapitāls, ko varam veidot jau šodien!

Amerikas gigantuzņēmuma Amazon dibinātājs Džefs Bezoss ir pateicis ļoti precīzi: „Tavs brends ir tas, ko cilvēki par tevi saka, kad tevis nav telpā.” Tāpēc tas, ko mēs sakām, kā izturamies, kā uzvedamies, kā domājam un arī kā izskatāmies, ir svarīgs iespaids, ko cilvēki paturēs prātā. Daudzi sevi nenovērtē,  un daudzi sevi vērtē pārāk augstu, tāpēc svarīgi ir saprast, kur un kāda ir mūsu unikālā vērtība.

Sociālie tīkli mūsdienās ir dzīves neatņemama sastāvdaļa, īpaši jauniešu vidū. Tādēļ ir būtiski apzināties riskus, lai virtuālajā vidē justos droši. Lektore ar jautājumiem mudināja izglītojamos aizdomāties par problēmām, kas rodas lietojot internetu ikdienā - tika apspriesti konkrēti interneta lietošanas paradumi un aplūkoti labās un sliktās prakses piemēri, kas skar privātas informācijas izpaušanu, paroļu drošību un uzvedības etiķeti tīmeklī, kā arī par sava tēla veidošanu interneta vidē.

Rakstnieks Džordžs Bernards Šovs ir teicis: „Dzīve nav sevis meklēšana, bet sevis veidošana.” Sava tēla radīšana citu acīs.

Par sava tēla veidošanu ir jau jādomā skolas laikā, un kādu mēs atstāsim “digitālās pēdas nospiedumu” ir atkarīgs tikai no mums.

 

Paldies lektorei par viegli uztveramo stāstījumu un noderīgajiem ieteikumiem un 8.b, 9., 10. un 11. klases izglītojamajiem par dalību pasākumā.

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants

Fotogalerija