Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

K.Barona muzeja nodarbība “Mūsu tēvzemes aprakstīšana”

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

K.Barona muzeja nodarbība “Mūsu tēvzemes aprakstīšana”

16. aprīlī projekta “Latvijas skola somas” ietvaros 8.b klase piedalījās K.Barona muzeja organizētajā tiešsaistes nodarbībā “Mūsu tēvzemes aprakstīšana”. Nodarbības laikā skolēni iepazinās ar K.Barona sarakstīto ģeogrāfijas grāmatu, uzzināja jaunus faktus par K.Barona ceļojumu kājām no Tērbatas un Dundagu 1858. gada vasarā, lasīja veco druku, veica ģeogrāfisko vietu salīdzinošo pētījumu – salīdzināja atsevišķu ģeogrāfisko vietu iedzīvotāju skaitu, etnisko sastāvu, nodarbošanos, ekonomisko stāvokli 1858. gadā un mūsdienās.

Skolēnu atsauksmes:

“ Man patika K. Barona muzeja nodarbība, tā bija interesanta. Tajā es uzzināju daudz ko jaunu, ka, piemēram,  apkārt Latvijas robežai ir 1837 km. Kā arī  nedaudz vairāk uzzināju par veco (gotisko) rakstību, arī iemācījos kaut ko saprast, lasot tekstu šajā valodā. Mani nedaudz pārsteidza, cik daudz vārdu agrāk bija citādāki. “ (Emīlija)

 

“Es uzzināju, ka K.Barons ir uzrakstījis ģeogrāfijas grāmatu. Manuprāt, K.Barons ļoti interesanti aprakstīja katru vietu, un man radās interese izlasīt viņa rakstīto grāmatu.

Vēl mani pārsteidza seno burtu rakstība un senvārdi. Senie burti bija neparasti, bet tos nebija tik grūti atšķirt no mūsdienu rakstības. Senvārdu izzināšana, manuprāt, ir ļoti aizraujoša un izzinoša nodarbe .

Man patika nodarbības vadītājs. Viņš ļoti interesanti stāstīja par K.Baronu un bija ļoti pozitīvs.” (Sintija)

“Man patika, ka mēs dalījāmies grupās un pildījām uzdevumus. Man tas likās interesanti. Es uzzināju, ka Latvijas robeža ir 836 km gara. Es labprāt atkārtotu šāda veida pasākumus.” (Niklāvs)

  “Pēc muzeja apmeklējuma es uzzināju daudz ko jaunu .Lai gan šogad muzeju nevarējām apmeklēt klātienē , organizatori bija parūpējušies par to , lai arī neklātienē muzeja apmeklējums būtu interesants un izglītojošs . Bija interesanti uzzināt, ka Dainu skapi izgatavoja 1880. gadā Maskavā pēc Barona veidota zīmējuma. Patika mums sagatavotie izglītojošie jautājumi, tad mēs bijām salikti nelielās grupiņās .Vēlētos, lai biežāk notiktu dažādas interesantas ekskursijas.” (Uldis)

“Man patika, ka mums stāstīja par K. Baronu. Es uzzināju, kurām pilsētām Krišjānis Barons gāja cauri. Mani pārsteidza tas, ka nodarbības vadītājs sāka dziedāt.”                         (Markuss)