2019. gada 25. novembrī 5.a klases skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālā Vēstures muzeju un piedalījās nodarbībā “Kā dzīvoja senie ļaudis”.
Vēstures muzeja apmeklējuma laikā muzejpedagogi mudināja skolēnus iejusties pavisam tālā vēstures posmā – pirms vairākiem tūkstošiem gadu, kad, sekojot ziemeļbriežu bariem, Latvijas teritorijā ienāca pirmie cilvēki. Skolēni guva priekšstatu par to, kā ritēja cilvēku ikdienas dzīve akmens laikmetā.
Ceļojums senatnē turpinājās bronzas laikmetā, kad mūsu priekšteči iepazina dzeltenīgo metālu bronzu un no medniekiem un dabas velšu vācējiem pamazām kļuva par zemkopjiem un lopkopjiem. Dzelzs laikmetā jau pastāvēja senie kurši, zemgaļi, sēļi, latgaļi un lībieši – mazās tautas, no kurām vēlākos gadsimtos izveidojās latviešu tauta.
Liekot lietā svaigi iegūtās zināšanas, skolēniem bija iespēja veidot laika līniju, varēja iejusties arheologu lomā, no fragmentiem liekot kopā trauku puzles gabaliņus un bija arī šim tematam atbilstošas darba lapas.
Studijā skolēni ieguva vēstures un vizuālās mākslas mācību priekšmetos noderīgas zināšanas un faktus. Uzskates piemēri un praktiska darbošanās padara apguves procesu interesantāku un atmiņā paliekošu.
Lūk, daži skolēnu viedokļi un atziņas par muzeja apmeklējumu:
- Man patika stunda muzejā. Es jau biju bijis šajā muzejā, bet daudz kas bija piemirsies.
- Bija interesanti veidot Laika līniju.
- Es iesaku arī citām klasēm aiziet uz Vēstures muzeju