Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

VEF kultūras pils apmeklējums un orientēšanās spēle Vecrīgā

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

VEF kultūras pils apmeklējums un orientēšanās spēle Vecrīgā

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 27.janvārī 6.a klases skolēni apmeklēja VEF kultūras pili un VEF vēstures muzeju, kā arī piedalījās fotoorientēšanās nodarbībās “Vecrīgas pētnieks”.  VEF vēstures muzeja apmeklējums veidoja izpratni par zinātnes un inovāciju attīstību Latvijā, skolēni uzzināja, kādi senāk izskatījās radio, telefoni, fotoaparāti.  Savukārt orientēšanās spēle ļāva labāk iepazīt Rīgas kultūras vērtības un to izmantošanas iespējas mūsdienās.  Darbs komandās bija interesants.  

Skolēnu pārdomas par pasākumu:

“Es redzēju vecus VEF lidmašīnu modeļus, kurus Latvijā kādreiz taisīja. Tur bija arī veci radio, telefoni un informācija par VEF sporta komandu. VEF zāle bija liela un grezna. Orientēšanās spēle Vecrīgā ilga 2 stundas. Ceļot pa Vecrīgu bija lieliski.” (Arnis)

“Es redzēju klavieres, kurām bija zaļa un sarkana gaismiņa. Kad deg sarkana gaismiņa, tas nozīmē, ka viņa grib dzert. Man patika VEF telefons, kurā var ievadīt gada skaitli, Tad jāpaceļ klausule, un tad caur klausuli stāsta par to, kas tajā gadā noticis.” (Marija)

“Man patika vecās lietas, piemēram, veci telefoni, radio. Mums parādīja arī VEF kultūras pils lielo zāli, parādīja, kur sēž prezidents un citi viesi. Orientēšanā man viss patika, jo es biju tajās vietās, par kurām neko nezināju. Paldies par šo interesanto un pamācošo ekskursiju!“  (Kamilla)

“VEF kultūras pilī varēja uzzināt visu par seniem laikiem. Varēja uzzināt, kā VEF kultūras pils izskatījās agrāk. Mēs bijām gan uz skatuves, gan zem tās. Orientēšanās spēlē man patika tas, ka varēja staigāt pa Vecrīgu un meklēt noteiktas vietas. Man patika arī tas, ka mēs barojām baložus un zvirbuļus. Šī ekskursija man ļoti patika. ” (Aina)