Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Filma BILLE

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

Filma BILLE

Projekta “Latvijas skolas soma’” ietvaros 24. maijā 5. a, 5.b, 6.b klases skolēni noskatījās filmu “Bille”, kas veidota pēc Vizmas Belševicas romāna motīviem. Filmas darbība norit pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē. Mazajai Billei ir jāiemācās  sadzīvot gan ar nabadzību, gan mātes mīlestības trūkumu.

Skolēnu atsauksmes:

•             “Filma bija par meitenīti Billi un viņas ģimeni. Man liekas, ka Billes ģimene nebija laimīga, jo tētis lietoja alkoholu, arī Billes mamma bieži dusmojās uz Billi. Mani sarūgtināja tas, ka Bille gribēja iet projām no mājām. Man bija Billes žēl, jo likās, ka mamma viņu nemaz nemīl. Tomēr man bija prieks, ka Billei bija labi draugi. Par to liecināja tas, ka viņi Billi atbalstīja un kopā gāja prom no mājām.”

•             “Mani iepriecināja tas, ka Billei bija radoša iztēle (tāpat kā man). Manuprāt, Billes mamma bija pārāk agresīva un vienaldzīga, jo Bille jaunajai lellei gribēja baltu kleitu, bet mamma uzšuva zilu. Billes mamma arī pārāk daudz strīdējās ar tēti, jo viņš dzēra. Ja es būtu Billes mamma, es, saņemot saldējumu, to pieņemtu kā dāvanu, nevis uzsāktu strīdu ar vīru. Mani apbēdināja tas, ka Bille raudāja, domājot, ka vecāki  viņu nemīl.”

•             “Es uzzināju to, būt bērnam pirms vairākiem gadiem bija ļoti grūti. Bija pašam jādomā, ko darīt, bija jāmācās baznīcā. Man ļoti patika, kā Bille  meklēja Leiputriju. To bija interesanti skatīties. Es biju filmu skatījusies, bet noteikti skatīšos vēl. Man ļoti patika!”

•             “Billes īstais vārds patiesībā bija Sibilla. Viņa dzīvoja ļoti nabadzīgā ģimenē,  viņas vecākiem bija lieli parādi. Mani aizkustināja, kā Bille meklēja pasaku zemi Leiputriju. Bille gāja arī uz klavierstundām, kurās izrādījās, ka viņa ir apdāvināta. Man filma patika”.