Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti

Koncertlekcija “Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti”

Šī ir atraktīva, muzikāli izglītojoša  koncertlekcija, kurā uz skatuves ar klausītājiem satiekas divi talantīgi mūziķi -  somu izcelsmes latvietis Marko Ojala, kas ir akordeona un ģitāras virtuzos, lai kopā ar apburošo dziedātāju Rūtu Dūdumu-Ķirsi parādītu, kas ir mūsdienu versija “pasakai par Sprīdīti”. 

Tas ir ceļojums apkārt pasaulei, sastopot dažādu valstu kultūru un to saikni ar Latvijas Vēsturi. Caur vizuāli krāšņo un muzikāli bagātīgo programmu un atraktīvo it visā, talantīgie mūziķi skolēniem vēlas izstāstīt par Latvijas vēstures nozīmi Pasaules ģeogrāfijas un vēstures kontekstā, tā ļaujot labāk izprast dažādu valstu valodas, kultūras, kā arī ļaut iepazīt Latvijas kultūras un vēstures lomu pasaulē. 

Klausoties Argentīnas tango mūziku, tiek atklātas paralēles -  Pēteris Šnore ar Latvijā būvēto burinieku kuģi "Rota" kā pirmais latviešu kapteinis viņš šķērsoja ekvatoru, nonākot Argentīnas ostā Rosario; vai pieminot Latvijas Simtgades projekta “Karoga ceļš” stāstu, muzikāli “piestājot”  un satiekot pasaulē dzīvojošos latviešus; kā arī muzikāli apspēlējot Annas Brigaderes lugu un kino filmu “Sprīdītis”.

Koncertlekcijā piedalījās 6.a un 8.a klases skolēni.

 

Koncertlekcija bija patīkama pārmaiņa garlaicīgajā ikdienā! Man patika somu mūziķis Marko. Mani iepriecināja akordeoniste Ksenija Sidarova. Daudz prieka un uzjautrinājuma man sagādāja dziedātāja Rūta Dūduma ar atraktīvo dziesmu izpildījumu. Patīkami bija dzirdēt mūsu izrādes dziesmu “Virs galvas mūžīgs piena ceļš”. :)) (Patrīcija)

Raidījums bija ļoti jautrs un skanīgs, jo visu laiku skanēja skaistas dziesmas. Es uzzināju citu valstu dziesmu kultūru, un tas mani iedvesmoja uzzināt vēl. Man patika visas dziesmas, un interesanti bija kad dziedāja citā valodā. (Emīlija Z.)

Ļoti interesanti bija tas, ka šis cilvēks no Somijas ir ļoti labi iemācījies latviešu valodu. Manuprāt visas dziesmas, kuras tika dziedātas, spēlētas, bija ļoti interesantas un skaistas. Man likās ļoti interesanti visi stāstiņi, par katru dziesmu. (Kate)

Es uzzināju ka dziesmu ko visvairāk  atskaņo Japāna ir bijusi “Dāvāja Māriņa.” Es uzzināju kurā gadā lidotājs Herberts Cukurs sasniedza Gambiju Āfrikā. Man patika, kā šie cilvēki apceļoja apkārt visai pasaulei ar mūziku un pastāstīja mums par to un nodziedāja kādu dziesmu. (Emīlija A.)

Man patika visas dziesmas un, kā viņas dziedāja. Man interesēja vēsture. (Andžejs)

Mazgalerija