Sākumlapa Dokumenti Absolventi Lapas karte

Burtnieku nama apmeklējums

Aktualitātes

Projekts: Latvijas skolas soma

Burtnieku nama apmeklējums

19. maijā 4.b, 5.b, 6. b un 7. b klase  devās uz Burtnieku namu, lai piedalītos K. Barona muzeja nodarbībā "Dainu kārtošana" vai "Jaunlatviešu idejas un darbi".  Nodarbības sākumā skolēni tika iepazīstināti ar Burtnieku nama vēsturi, pēc tam noskaidroja, kā K. Barons kārtoja latvju dainas, piedalījās spēlē un nodarbības noslēgumā  nodziedāja tautasdziesmu. Ekskursija tika organizēta projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros.

Skolēnu atsauksmes.

•" Mani pārsteidza, ka Burtnieku nams ir Mūzikas skolā. Uzzināju, ka K. Barons dainu kārtošanas darbu pabeidza šeit, Vecmīlgrāvī, Burtnieku namā jeb, kā teica gids, viņš pielika punktu dainu kārtošanai. Otrajā stāvā mēs klausījāmies, kā dainas tika kārtotas, paši salikām tautasdziesmu un paši nodziedājām tautasdziesmu “Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas”. Es secināju, ka Vecmīlgrāvī ir saglabājušās vairākas celtnes no A.Dombrovska laika, kurās dzīvojušas ietekmīgas personības."

•" Es uzzināju, ka Burtnieku nama pirmajā stāvā dzīvojušas ģimenes ar bērniem, bet otrajā stāvā ģimenes bez bērniem. K.Barons Burtnieku namā dzīvojis no 1909. gada līdz 1919. gadam. Tautasdziesmas viņš kārtojis skapī, kuru pats izdomājis. Tam bijušas 70 atvilktnītes, kurās apkopotas 217 996 tautasdziesmas. Skapis bijis 160 cm augsts, jo K. Barons pats bijis 160 cm garš. Šobrīd ir 4 Dainu skapji – viens oriģinālais, 2 kopijas un 1 virtuālais."

• "Man ekskursija ļoti patika. Es uzzināju, ka vārds burtnieks cēlies no vārda burts. Es nezināju, ka K. Barons studējis matemātiku. Mani pārsteidza, ka Dainu skapī ir 70 atvilktnes. Ekskursija man lika pārdomāt, vai visi bērni, kas mācās mūzikas skolā, zina, ka te dzīvojis K.Barons. Tiem, bērniem, kas mācās K.Barona istabā, jābūt ļoti lepniem."

• "Es uzzināju, ka Burtnieku nama pagalmā ir K.Barona stādīts ozols. Vēl es konstatēju, ka K.Baronam un man ir līdzīgi rokraksti."

 “Ekskursija uz Burtnieku namu bija aizraujoša. Es uzzināju vairākus interesantus faktus, piemēram, to, ka vārds “daina” nācis no lietuviešu valodas. Es biju pārsteigta par to, ka Krišjānis Barons ir apkopojis ap 218 000 tautasdziesmu. Man vislabāk patika klausīties, kā Ivans un nodarbības vadītājs Andris dziedāja un spēlēja kokli.”

 “Es būtu ļoti priecīgs, ja varētu Burtnieku namā uzkavēties ilgāk, jo tur bija ļoti mājīgi, kā arī nodarbības vadītājs bija jauks. Arī kopīga dziedāšana mani iepriecināja.”

“Man patika, cik saprotami vadītājs stāstīja par Krišjāni Baronu un viņa devumu latviešu literatūrā un kultūrā. Ar interesi viņā ieklausījos.”


Mazgalerija