5.a klases projekts “Sprīdītis”
Literatūras stundās lasot A.Brigaderes lugu “Sprīdītis”, 5.a klases skolēni nolēma to iestudēt. Viņi sadalījās 5 grupās, un katra grupa iestudēja savu cēlienu. Par pirmajiem režisoriem katrai grupai bija 11.-klasnieki, kas ir jau gana pieredzējuši gan izrāžu spēlēšanā, gan arī režisēšanā.
Kad tekstu visi bija iemācījušies, skolas režisors palīdzēja to visu “uzlikt” uz skatuves.
Vizuālās mākslas stundās skolēni zīmēja gan skices, gan ilustrācijas, gan programmiņas lugai “Sprīdītis”.
Matemātikas stundās veica lugas statistisko izpēti – saskaitīja, cik tajā ir vārdu, burtu, pieturzīmju.
Informātikas stundās - dažādus noformēšanas darbus, zīmēja Sprīdītim apsveikumu un lugai ilustrācijas, rakstīja un noformēja Sprīdīša dienas darbus.
Mūzikas stundās mācījās dziesmu “Piena ceļš”.
25.februāra vakarā iestudējums tika parādīts vecākiem, par ko saņēmām tikai pozitīvas atsauksmes.
28.februāra rītā bija izrāde skolas skolēniem.
Paldies skolotājiem – Daigai Berķei, Baibai Bolgzdai, Andai Krūmiņai, Jānim Mūrniekam, Kristapam Bērziņam.
Lūk, ko raksta skolēni:
“Sākumā es nesapratu, kas ir Sīkstulis, bet pēc tam man šī loma iepatikās. Man patika tēlot un meklēt tērpu. Tērpu es sagriezu, un tas bija jautri. Man nebija grūti iemācīties tekstu, jo tas bija jautrs un foršs. Pirms izrādes bija mazi uztraukumi, bet tas ātri pārgāja, kad sāku tēlot un iejusties lomā.” ( Anna)
“Man patika rādīt teātri. Man bija patīkami saņemt priecīgo enerģiju. Man bija lieli uztraukumi, kad es sajaucu tekstu. Es uzskatu, ka visas grupas ļoti labi uzstājās. “ (Aleksa)
“Man patika, kā mēs gatavojāmies, man patika visi garie mēģinājumi… “ ( Emīlija)
“Man ļoti patika spēlēt teātri, jo var izkustēties, izrādīt, runāt. Man patika uzstāties ļoti daudz cilvēkiem. Grūti nebija nekas. Skatuvi kārtot starp cēlieniem bija satraucoši, jo bija bail kaut ko neuzlikt, aizmirst. Kas es uzstājos, es pilnīgi nevienu neredzēju, jo zālē bija tumšs. Kad pirmajā reizē mēģinājām, bija briesmīgi, bet pēc mēneša bija daudzreiz labāk. (Emīlija)
“Man patika gatavošanās teātrim, bet man bija grūti runāt skaļi.” (Kate)
“Man patika gatavoties. Kad sāka nākt skatītāji, man palika bailīgi. Man ļoti patika mana loma. Man ļoti patīk tēlot dusmīgo māti.” (Samanta)
“Tad, kad bija uzstāšanās diena, es domāju, ka aizmirsīšu tekstu no uztraukuma, un man likās, ka man nesanāks. Uzstāšanās laikā nekas no manām domām nepiepildījās.” (Sandis)
“Man ļoti patika tā sajūta, ka mēs visi vienoti izdarījām kaut ko lielu. Vēl man patika, ka bija burvīga ģimenes sajūta. Man ļoti patika pabūt aizskatuvē, redzēt tērpus, dekorācijas. Man patika viss. Paldies visiem skolotājiem!” (Patrīcija)